Sorularınız için:
+90 212 291 99 66 info@anturizm.com

About

Kampanyalar

BÜYÜK BALKAN TURU

1. GÜN

07 TEMMUZ 2011 - PERŞEMBE

 balkanturu

10:45-İSTANBUL’dan’THY ile PODGORİCA’ya hareket (TK 1085 ile)

11:30- PODGORİCA Havaalanı’na varış

(KARADAĞ mahalli saati ile) Podgorica panoromik turun ardından  Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Karadağ Sahilleri’ndeki turumuza Budva’dan başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan’a özel otobüsümüzle geçiş ve serbest zaman. Daha sonra dar boğazlarla Karadağ’ın iç kesimlerine dantelâ gibi giren muhteşem Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından Tivat kasabasına gideceğiz. Gece, konaklama ve akşam yemeği Kotor’da otelimizde.

2. GÜN

08 TEMMUZ 2011 - CUMA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra buradan bineceğimiz feribot ile Kotor Körfezi’ni geçtikten sonra karşı sahildeki Herceg Novi’ye varıyoruz. 200 yıllık Osmanlı egemenliğinde Yeni Hersek adıyla da anılan bu kasabadan geçtikten sonra Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış.  Dubrovnik’te  otelimize yerleştikten sonra panaromik  şehir turu yapıyoruz. Ardından Eski Şehir (Stari Grad) gezimizi gerçekleştireceğiz. Bu esnada ihtişamlı mimarileriyle Dominican ve Franciscan manastırları, Avrupa’nın en eski eczanesi, tarihi liman, Rector Sarayı ve katedrali ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu arada hava şartları el verirse dileyen katılımcılarımızla Hırvatistan’ın Ortaçağ kentlerinden ve en güzel beldelerinden biri olan Cavtat’a tekneyle extra bir gezi yapabiliriz. Sonrasında Dubrovnik’te akşam yemeği yiyoruz ve otelimize konaklıyoruz.

3. GÜN

09 TEMMUZ 2011- CUMARTESİ

Sabah kahvaltımızın ardından yakın tarihi savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye’ye tarihi ve dini bağları olan, Balkanlar’ın tarih ve kültür merkezi Bosna-Hersek’e geçiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri’nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak. Öğleden sonra, 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket ve nehir yatağı boyunca manzaralı bir yolculuğun ardından otelimize varış. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

4. GÜN

10 TEMMUZ 2011 PAZAR

Sabah kahvaltımızın ardından iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat saldırıları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç’in mezarının da bulunduğu şehitlik görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama  ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

 5.GÜN

11TEMMUZ 2011 - PAZARTESİ

Bugün  Bosna Savaşı sırasında son yüzyılın en büyük kıyımlarından birinin yaşandığı, binlerce Boşnak ‘ın katledilip toplu mezarlara gömüldüğü Srebrenica katliamının her yıl yapılan ve tüm dünyanın ilgisini çeken anma törenlerine katılım olanağı sağlıyoruz. Törenlerin ardından Sırbistana doğru yol almaya başlıyoruz. Novi Pazar’da şehir merkezinde gezimizi yapıyoruz. Serbest zaman, akşam yemeğimiz otelimizde. Akşam yemeğinin ardından tekrar kısa bir şehir turu ardından serbest zaman.

 6.GÜN

12 TEMMUZ 2011- SALI

07:30-Otelimizde kahvaltı

08:30-NOVI PAZAR şehir merkezi ve çevresindeki şehirleri (SJENICA-PRIJEPOLJE-NOVA VAROŠ,  BJELO VODA) ziyaret   20:00-Otelimize dönüş ve akşam yemeği

 7.GÜN

13 TEMMUZ 2011 - ÇARŞAMBA

07:00-Kahvaltı sonrası otelden ayrılış

08:00-NOVI PAZAR’dan TUTIN yoluyla ŠPILJANI sınır kapısından KARADAĞ-ROŽAJE-BERANE,BIJELO POLJE-MOJKOVAC-KOLAŠINyoluyla PODGORICA’ya hareket18:00-PODGORICA’ya varış, otelimize yerleşme

19:00-Akşam yemeği ve PODGORICA şehir gezisi ve gece panoramasını görmek, serbest saat

22:00-Otelimize dönüş

  8.GÜN

 14 TEMMUZ 2011 PERŞEMBE

08:00-Kahvaltı sonrası ekstraların ödenmesi, pasaportların,bagajların alınması ve otelden ayrılış

09:30- Çarşıda Alışveriş, serbest zaman

11:00-Podgorica  Havaalanı’na hareket

12:30-PODGORİCA’dan İSTANBUL’a hareket

 

Alan Vergileri,çift kişilik odada kişibaşı,kahvaltı + akşam yemeği konaklama,rehberlik  dahil toplam 1970 TL

<< < 3 4 5 6 7 8 > >>